mirzaee
11 اسفند 1401 - 19:47

ضرورت حمایت حقوقی و قضایی از ایثارگران

تبریز-مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی بر ضرورت حمایت حقوقی و قضایی از ایثارگران معظم تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، جابر ابوالفتح زاده در همایش «حقوق شهروندی و ایثار» با تجلیل از ۵۶ وکیل و کارشناس حقوقیِ همکارِ بنیاد آذربایجان شرقی اظهار کرد: همه تلاش‌ها باید بر این مساله متمرکز شود که پرونده‌ای برای ایثارگران تشکیل نشود و این عزیزان اساساً نیازی به مراجعه به دستگاه قضائی نداشته باشند اما وقتی پرونده‌ای تشکیل شد، انتظار می‌رود ارزش، احترام و منزلت ایثارگران مراعات شود.

وی ادامه داد: ارائه مشاوره‌های حقوقی، گام مهمی برای جلوگیری از مواجهۀ این قشر با مشکلات حقوقی و قضائی است و برگزاری این همایش در همین چارچوب قابل ارزیابی است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی ادامه داد: در راستای این رویکرد، می‌توان جلسات آگاه سازی و افزایش معلوماتِ حقوقی ایثارگران را به صورت مجزا در هر یک از ادارات شهرستانیِ بنیاد شهید و امور ایثارگران و یا به صورت منطقه‌ای برگزار کرد.

وی تاکید کرد: ما به عنوان خادمان خانواده‌های شهدا و ایثارگران معزّز در بنیاد شهید و امور ایثارگران از تمام ظرفیت‌های پیش بینی شده در قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران برای حل مشکلات قضائی و حقوقی جامعۀ ایثارگری استفاده خواهیم کرد.

ابوالفتح زاده با بیان اینکه باید شاکر و سپاسگزار کسانی باشیم که با ایثار و از جان گذشتگی خود از دین، کیان کشور و ناموس ما دفاع کردند، رسالت اصلی بنیاد شهید و امور ایثارگران در کنار تلاش برای ارتقای سطح رفاهی و معیشتی ایثارگران عزیز را احیا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد و افزود: ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران بدنبال آن هستیم که ارزش شهدا و ایثارگران در همه حال باقی بماند و خدای نکرده دنیاگرایی و گرویدن به زخارف دنیوی، این فرهنگ را کمرنگ نکند.

ابوالفتح زاده با اشاره به اینکه در آستانه ۲۲ اسفند، سالروز تأسیس بنیاد شهید و روز ملی بزرگداشت شهدا قرار گرفته ایم، افزود: یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) را گرامی می‌داریم و عهد و پیمان می‌بندیم راه امام راحل و راه شهدای والامقام و ایثارگران عزیز را ادامه خواهیم داد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1068587