mirzaee
24 اسفند 1401 - 10:19

زیرساخت‌های لازم برای اسکان مسافران نوروزی در بوشهر فراهم شود

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: زیرساخت‌های لازم برای اسکان مسافران نوروزی در بوشهر فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر اظهار داشت: با توجه به در پیش بودن تعطیلات نوروزی باید تمهیدات لازم برای این ایام اندیشیده شود.

وی با تاکید بر لزوم ایجاد زیرساخت‌های لازم برای اسکان و امکانات تغذیه‌ای، بهداشتی و درمانی و مدیریت برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی خواستار فراهم شدن امکانات اسکان، تغذیه، ظرفیت‌های بهداشتی، درمانی و رفاهی گردشگران شد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به ظرفیت بالای این استان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و زیرساختی خاطرنشان کرد: همه مصلاها در نقاط مختلف استان بوشهر برای عرضه محصولات فرهنگی و تولیدات پوشاک در اختیار جامعه هدف قرار می‌گیرد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه این استان در عرصه فرهنگی امسال خوش درخشیده است، اظهار داشت: استان بوشهر در تشکیل و اجرایی شدن مصوبات جلسات شورای فرهنگ عمومی در کشور ممتاز و برتر معرفی شده است.

وی با قدردانی از رئیس جمهور و هیئت دولت در دور دوم سفر استانی به بوشهر و تصویب طرح‌ها و برنامه‌های مهم افزود: در سفر دوم رئیس جمهور و هیئت دولت به بوشهر مصوبات مهمی در نظر گرفته شد که با اجرایی شدن آنها تحول مهمی ایجاد می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر با اشاره به فصل گردشگری در ایام نوروز و ظرفیت استان در این عرصه خاطر نشان کرد: پیش‌بینی شده در ایام نوروز بین هشت تا ۱۰ میلیون نفر گردشگر و مسافر وارد استان بوشهر شود که توجه به برنامه‌های فرهنگی، رفاهی و اجتماعی گردشگران یک ضرورت است.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه عفاف و حجاب، و قرارگاه ساماندهی سواحل در استان بوشهر و با قدردانی از اعضای این قرارگاه‌ها تصریح کرد: در مدیریت این حجم گردشگر و مسافر به استان بوشهر همکاری اعضای شورای فرهنگ عمومی استان یک ضرورت است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1094122