mirzaee
06 فروردین 1402 - 14:08

اسکان مهمانان نوروزی در مراکز اسکان آموزش و پرورش کردستان از مرز 23 هزار نفر گذشت

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: اسکان مهمانان نوروزی در مراکز اسکان آموزش و پرورش از مرز 23 هزار نفر گذشت.

هاشم ناظمی‌جلال در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: 668 اتاق در قالب 90 مدرسه در سطوح ویژه، الف، ب و ج برای میزبانی و اسکان مسافران نوروزی در کردستان تجهیز شده است.

وی تاکید کرد: هیچ‌ مشکلی در زمینه اسکان مهمانان نوروزی در مراکز اسکان آموزش و پرورش در استان وجود ندارد و خدمات رسانی به مسافرین در ستادهای اسکان آموزش و پرورش استان تا 11 فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با بیان اینکه کار پذیرش و اسکان مسافرین نورزی از روز 28 اسفندماه در استان شروع شده است، گفت: از زمان شروع سفرهای نوروزی تا پایان روز چهارم فروردین ماه 14 هزار و 594 نفر در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان استان پذیرش و اسکان داده شده اند.

ناظمی‌جلال خاطرنشان کرد: در بازده زمانی یاد شده در مجموع 2 هزار و 158 خانوار با جمعیت 8 هزار و 108 نفر در مدارس استان اسکان یافته‌اند.

وی با بیان اینکه خانه معلم و مدارس شهرستان‌ها به عنوان مرکز پذیرش مهمانان فرهنگی در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: در کنار اسکان همکاران فرهنگی به عنوان یک اولویت مهم در روزهای سوم و چهارم فروردین ماه 746 خانوار با جمعیت بیش از یک هزار و  460 نفر فرهنگی و غیرفرهنگی در مدارس مجری اسکان در استان کردستان اسکان داده شده اند.

انتهای پیام/2330/71

منبع: فارس
شناسه خبر: 1111066